EVO Sports olarak, 2007 yılında EVO Paintball adı altında Türkiye’de yeni bir spor dalı olan Paintball’u geliştirmek için faaliyetlere başladık. Bu çerçevede kısa sürede Türkiye Paintball Ligi, Bosphorus Cup, Avrupa Paintball Şampiyonası gibi organizasyonlar düzenleyerek Paintball’un bilinirliğini ve marka değerini arttırdık.

Yapılan faaliyetler, daha yüksek amatör katılımcının Paintball’a ilgi duymasını sağladı ve bu da kaliteli işletme ve bilinçli işletmecileri gerektirdi. Bu ihtiyaç doğrultusunda İstanbul’da konsept dizayna sahip üç macera odaklı doğa sporu tesisi kurduk ve tüm Türkiye’de hızla bayi ağı oluşturduk. Birkaç yıl içerisinde sayıları 200’ü bulan bayilerimizle Paintball tüm Türkiye’ye yayıldı. Bu işletmelerdeki çalışanlar için açtığımız işletmecilik seminerleri ve teknik eğitim kursları ile tesislerde standardizasyon sağlandı.

Tesisleşme hamleleri kısa sürede sportif başarıyı da getirdi. Destekçisi olduğumuz Kadıköy Paintball Spor Kulübü ve İstanbul EVOlution kulüpleri başarılı sonuçlarla çalışmalarımızı ödüllendirdi. Bu çalışmalarımız sonucunda günümüzde Paintball sporu Türkiye’deki en popüler macera odaklı doğa sporlarından biri haline geldi.

Bu çalışmalardan edindiğimiz tecrübeler ile EVO Paintball ekibi olarak 2013 senesinde Türkiye’de henüz çok kısıtlı bir kitle tarafından bilinen Laser Tag, Airsoft, Nerf, ATV gibi sporlar için de çalışmalar yapmak üzere EVO Sports çatısı altında kabuk değiştirdik.

Bunları yaparken hedefimiz faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde doğa ve macera sporlarının herkes tarafından bilinmesi ve hak ettiği yere gelmesi idi. Bu yolda bize destek olan ve bizimle birlikte omuz omuza çalışan bayilerimize, misafirlerimize ve ekip arkadaşlarımıza teşekkürlerimiz ile...

EVO Sports